DZIKIE ZWIERZĘTA OBOK CZŁOWIEKA - SPOTKANIE AUTORSKIE
Dodane przez aga0502 dnia 12 maj 2015 11:25:37

29 kwietnia 2015 r. wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z Sebastianem Sobowcem – ornitologiem, przyrodnikiem oraz autorem wielu publikacji o tematyce przyrodniczej, a także kilku powieści ...
Rozszerzona zawartość newsa
29 kwietnia 2015 r. wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z Sebastianem Sobowcem – ornitologiem, przyrodnikiem oraz autorem wielu publikacji o tematyce przyrodniczej, a także kilku powieści. Na widowni w sali widowiskowej GOK zasiedli uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie wraz z wychowawczyniami.
Na wstępie pan Sebastian opowiedział jak wygląda jego warsztat pisarski oraz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat czytania książek oraz trafnych wyborów czytelniczych. Druga część spotkania poświęcona została dzikim zwierzętom żyjącym obok człowieka. Pan Sebastian wzbogacał wykład wyświetlając ciekawe zdjęcia swojego autorstwa. Podczas spotkania słuchacze mogli zdobyć publikacje oraz pocztówki z autorskimi zdjęciami w zamian za poprawne odpowiedzi na zadawane pytania.
Celem spotkania było zaciekawienie uczniów tematyką przyrodniczą i tym samym zachęcenie do sięgania po książki przyrodnicze.

Sebastian Krzysztof Sobowiec – urodzony w 1978 r. studiował Konserwatorską Ochronę Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim. Działacz i aktywista w Gminnym Klubie Ekologicznym, Klubie Ekotop oraz Towarzystwie Ochrony Przyrody. Współzałożyciel Towarzystwa Ochrony Przyrody „Ostoja” w Sandomierzu. Współtwórca kilku regionalnych Ostoi Natura. Przez szereg lat był redaktorem biuletynu organizacji „Echa ekologii”. Współpracował z kilkoma czasopismami o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Zajmuje się badaniem zasobów przyrody Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Sandomierskiej, Doliny Wisły oraz Roztocza.


Link do GALERII